Dnia 4 maja 2026 roku, w Szkole Podstawowej w Januszowej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, który zgromadził 30 utalentowanych uczniów ze szkół podstawowych Gminy Chełmiec. Młodzi recytatorzy zostali wcześniej wyłonieni podczas eliminacji szkolnych i z ogromnym zaangażowaniem prezentowali przed publicznością wybrane przez siebie teksty literackie.

Sylwia z klasy 4a zajęła 1 miejsce, natomiast Wiktor z klasy 7c zajął 3 miejsce.

Występy uczestników udowodniły, że pięknie i świadomie wypowiedziane słowo ma niezwykłą moc – potrafi wzruszać, inspirować i łączyć ludzi ponad pokoleniami.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.